Okulların kapanması ile birlikte hem 3 aylık bir süreçteki yaz tatilini eğlenceli  geçirmek hem de verimli bir şekilde bir sonraki öğrenim yılına hazır olmak için ailelerin ilk düşünceleri yaz okullarıdır.

Yaz okulları motivasyon, dikkat, konsantrasyon, akademik beceriler, organizasyon yetileri, yaratıcılık alanlarını geliştirmek amacı için en uygun yerdir.

Yaz okullarında bireysel özelliklere ve ihtiyaçlara göre hazırlanan programlarla çocuklar okul döneminin ardından daha stressiz oyuna yönelik aktivitelerle hem kişisel ihtiyaçlara yönelik çalışmış oluyor hem de bir sonraki okul dönemine hazırlık yapmış oluyorlar.

Çocuklar, özellikle arkadaşları ile sosyal uyumda sorun yaşayan çocuklar için yaz okulları çocuğun sosyal becerilerinin yapılandırılmasına yardımcı olur hem de sosyal iletişim, oyun kurma/sürdürebilme gibi becerilerin gelişmesini sağlar.

Okulların tatil olduğu yaz döneminde sürdürülen etkinlikler çocukların sosyal becerilerinin gelişmesi için olumlu bir ortam oluşturur. Yaz okulları çocukların eğlenirken öğrendikleri, öğrendikleri kazanımları aktif olarak kullanabildikleri bir ortamdır.

© Copyright 2015. Powered by Ses